KODI Main - en to sr_RS@latin translation catalogue (138 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
sr_RS@latin: Promenite vaše

[ctx: #31003]
en: Power options
sr_RS@latin: Opcije napajanja

[ctx: #31004]
en: Working...
sr_RS@latin: Obrada...

[ctx: #31005]
en: Hide information
sr_RS@latin: Sakrij informacije

[ctx: #31006]
en: View options
sr_RS@latin: Prikaži opcije

[ctx: #31007]
en: Video process information
sr_RS@latin: Informacije video procesa

[ctx: #31008]
en: Full screen
sr_RS@latin: Ceo ekran

[ctx: #31009]
en: Total duration
sr_RS@latin: Ukupno trajanje

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
sr_RS@latin: Hardversko dekodiranje

[ctx: #31011]
en: Inactive
sr_RS@latin: Neaktivno

[ctx: #31012]
en: Decoder
sr_RS@latin: Dekoder

[ctx: #31013]
en: Audio process information
sr_RS@latin: Informacije audio procesa

[ctx: #31014]
en: Memory used
sr_RS@latin: Iskorišćena memorija

[ctx: #31023]
en: Playing
sr_RS@latin: Reprodukcija

[ctx: #31024]
en: Page
sr_RS@latin: Strana

[ctx: #31025]
en: Items
sr_RS@latin: Stavki

[ctx: #31026]
en: Misc options
sr_RS@latin: Ostale opcije

[ctx: #31027]
en: Location
sr_RS@latin: Lokacija

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
sr_RS@latin: Umotano u poster

[ctx: #31029]
en: Fanart
sr_RS@latin: Umetnost ljubitelja

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
sr_RS@latin: Sličice slika

[ctx: #31032]
en: Image wrap
sr_RS@latin: Umotano u sliku

[ctx: #31033]
en: Info
sr_RS@latin: Informacije

[ctx: #31039]
en: Actions
sr_RS@latin: Akcije

[ctx: #31040]
en: Now playing
sr_RS@latin: Sada pušteno

[ctx: #31042]
en: PLAYING
sr_RS@latin: REPRODUKOVANjE

[ctx: #31043]
en: PAUSED
sr_RS@latin: PAUZIRANO

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
sr_RS@latin: PREMOTAVANjE UNAPRED

[ctx: #31045]
en: REWIND
sr_RS@latin: PREMOTAVANjE UNAZAD

[ctx: #31046]
en: SEEKING
sr_RS@latin: TRAŽENJE

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
sr_RS@latin: Unapred zadate vizualizacije

[ctx: #31049]
en: End time
sr_RS@latin: Vreme kraja

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
sr_RS@latin: Složi: Uzlazno

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
sr_RS@latin: Složi: Silazno

[ctx: #31055]
en: Open playlist
sr_RS@latin: Otvori listu za reprodukciju

[ctx: #31056]
en: Save playlist
sr_RS@latin: Sačuvaj listu za reprodukciju

[ctx: #31057]
en: Close playlist
sr_RS@latin: Zatvori listu za reprodukciju

[ctx: #31058]
en: System music files
sr_RS@latin: Sistemske muzičke datoteke

[ctx: #31059]
en: Current playlist
sr_RS@latin: Trenutna lista za reprodukciju

[ctx: #31061]
en: Current selected
sr_RS@latin: Trenutno odabrano

[ctx: #31101]
en: Home screen options
sr_RS@latin: Opcije glavnog ekrana

[ctx: #31102]
en: Background
sr_RS@latin: Pozadina

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
sr_RS@latin: Prikaži "Pauzirano" pri reprodukciji slajdova slika

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
sr_RS@latin: Pusti najave u prozoru [COLOR=grey3](Samo dijalog podataka videa)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
sr_RS@latin: Razne opcije

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
sr_RS@latin: Sakrij oznake pročitane iz naziva video datoteka [COLOR=grey3](npr. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
sr_RS@latin: Sakrij tastere glavnog menija

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
sr_RS@latin: Omogući prilagođenu pozadinu

[ctx: #31110]
en: Background path:
sr_RS@latin: Putanja pozadine:

[ctx: #31111]
en: Hide
sr_RS@latin: Sakrij

[ctx: #31112]
en: Options
sr_RS@latin: Opcije

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
sr_RS@latin: Prikaži nedavno dodate albume

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
sr_RS@latin: Prikaži nedavno dodate videe

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
sr_RS@latin: Sakrij pozadinsku sliku umetnosti ljubitelja

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
sr_RS@latin: Sakrij EPG ako je RDS prisutan na prozoru kanala

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
sr_RS@latin: Prikaži u pozadini "Sada pušteni" video

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
sr_RS@latin: Prikaži u pozadini "Sada pušteno" vizuelizaciju

[ctx: #31128]
en: Lyrics
sr_RS@latin: Tekstovi pesama

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
sr_RS@latin: Sakrij umetnost ljubitelja pri vizualizaciji preko celog ekrana

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
sr_RS@latin: Dodatni program za tekstove pesama

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
sr_RS@latin: Podmeni "Videi" na glavnom ekranu

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
sr_RS@latin: Podmeni "Muzika" na glavnom ekranu

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
sr_RS@latin: Podmeni "Slike" na glavnom ekranu

[ctx: #31140]
en: Music OSD
sr_RS@latin: Muzički OSD

[ctx: #31142]
en: Settings level
sr_RS@latin: Nivo podešavanja

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
sr_RS@latin: Prečice

[ctx: #31203]
en: Choose your song
sr_RS@latin: Izaberite vašu pesmu

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
sr_RS@latin: Izvor tekstova pesama

[ctx: #31206]
en: Found
sr_RS@latin: Pronađeno

[ctx: #31207]
en: Find more items
sr_RS@latin: Potraži još stavki

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
sr_RS@latin: Predstojeće epizode

[ctx: #31300]
en: Current temperature
sr_RS@latin: Trenutna temperatura

[ctx: #31301]
en: Last updated
sr_RS@latin: Poslednji put ažurirano

[ctx: #31303]
en: Data provider
sr_RS@latin: Provajder podataka

[ctx: #31308]
en: Movie details
sr_RS@latin: Detalji filma

[ctx: #31309]
en: Memory used:
sr_RS@latin: Iskorišćenost memorije:

[ctx: #31310]
en: Track number
sr_RS@latin: Broj numere

[ctx: #31319]
en: Selected profile
sr_RS@latin: Odabrani profil

[ctx: #31320]
en: Last logged in
sr_RS@latin: Poslednja prijava

[ctx: #31322]
en: Aired
sr_RS@latin: Emitovano

[ctx: #31325]
en: Playlist options
sr_RS@latin: Opcije liste za reprodukciju

[ctx: #31326]
en: Created
sr_RS@latin: Napravljeno

[ctx: #31327]
en: Resolution
sr_RS@latin: Rezolucija

[ctx: #31328]
en: Recently added
sr_RS@latin: Nedavno dodato

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
sr_RS@latin: [B]Tajmer je postavljen![/B] [COLOR=grey2] - Sistem će se isključiti za[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
sr_RS@latin: Kliknite na taster za reprodukciju[CR][CR]najave filma

[ctx: #31331]
en: Album details
sr_RS@latin: Detalji albuma

[ctx: #31351]
en: Pause
sr_RS@latin: Pauza

[ctx: #31352]
en: Stop
sr_RS@latin: Zaustavi

[ctx: #31353]
en: Fast forward
sr_RS@latin: Premotaj unapred

[ctx: #31354]
en: Rewind
sr_RS@latin: Premotaj unazad

[ctx: #31355]
en: Movie menu
sr_RS@latin: Filmski meni

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
sr_RS@latin: Preuzmi titlove

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
sr_RS@latin: Gledaj kao 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
sr_RS@latin: Promeni režim

[ctx: #31362]
en: Enabled
sr_RS@latin: Omogućeno

[ctx: #31390]
en: Skin default
sr_RS@latin: Podrazumevana maska

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
sr_RS@latin: Podrazumevana maska bez velikih slova

[ctx: #31392]
en: Arial based
sr_RS@latin: Zasnovano na Arial-u

[ctx: #31411]
en: First run help...
sr_RS@latin: Pomoć kod prvog pokretanja....

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
sr_RS@latin: Ovaj tab pokazuje da postoji meni sa strane ovog prozora koji sadrži dodatne opcije za ovaj odeljak. Da bi pristupili ovom meniju, idite na levu stranu vašim daljinskim upravljačem ili tastaturom ili postavite pointer miša preko taba. [CR][CR]Kliknite na "U redu" da bi zatvorili ovaj dijalog. Neće se pojaviti ponovo.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
sr_RS@latin: Lokalni prevod dostupan

[ctx: #31420]
en: Login
sr_RS@latin: Prijava

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
sr_RS@latin: Odaberite vaš Kodi korisnički profil[CR]za prijavu, a potom nastavite dalje

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
sr_RS@latin: Prikaži ili sakrij ekran za prijavu pri pokretanju.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
sr_RS@latin: Odaberite profil koji će se koristiti prilikom pokretanja kada je ekran za prijavu onemogućen.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA UREĐAJA ZA REPRODUKCIJU[/B][CR][CR]Podesite akcije koje se mogu koristiti tokom reprodukcije · Podesite kako se medijski sadržaji reprodukuju

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA BIBLIOTEKE[/B][CR][CR]Podesite kako prikazi biblioteke/datoteke prikazuju medijski sadržaj · Podesite kako se vrši navigacija u listama/prikazima biblioteke · Podesite opcije baze podataka medija

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
sr_RS@latin: [B]PVR PODEŠAVANJA[/B][CR][CR]Podesite kako se upravlja kanalima & vodičem · Podesite kako se upravlja TV-om Uživo i snimcima

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA DODATNIH PROGRAMA[/B][CR][CR]Podesite vaše instalirane dodatne programe · Potražite i instalirajte dodatne programe od kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA SERVISA[/B][CR][CR]Podesite & upravljajte servisima deljenja medija · Podesite web server · Podesite & upravljajte servisom vremenske prognoze

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA SISTEMA[/B][CR][CR]Podesite prikaz ·  Podesite audio · Podesite pristup internetu · Podesite uštedu energije · Podesite evidentiranje

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
sr_RS@latin: [B]PODEŠAVANJA INTERFEJSA[/B][CR][CR]Podesite masku · Podesite region · Podesite kontrolu · Podesite čuvara ekrana · Podesite glavno zaključavanje

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
sr_RS@latin: Zakazano vreme

[ctx: #31503]
en: Add group
sr_RS@latin: Dodaj grupu

[ctx: #31504]
en: Rename group
sr_RS@latin: Preimenuj grupu

[ctx: #31505]
en: Delete group
sr_RS@latin: Izbriši grupu

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
sr_RS@latin: Dostupne[CR]Grupe

[ctx: #31509]
en: Channel group
sr_RS@latin: Grupa kanala

[ctx: #31510]
en: Timer set
sr_RS@latin: Tajmer podešen

[ctx: #31511]
en: Channel options
sr_RS@latin: Opcije kanala

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
sr_RS@latin: Prognoza za 36 časova

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
sr_RS@latin: Časovna prognoza

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
sr_RS@latin: Prognoza za vikend

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
sr_RS@latin: Dnevna prognoza

[ctx: #31905]
en: Forecast
sr_RS@latin: Prognoza

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
sr_RS@latin: Preuzimanje podataka prognoze...

[ctx: #31910]
en: Maps
sr_RS@latin: Mape

[ctx: #31950]
en: WEATHER
sr_RS@latin: VREME

[ctx: #31951]
en: PICTURES
sr_RS@latin: SLIKE

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
sr_RS@latin: VIDEI

[ctx: #31954]
en: MOVIES
sr_RS@latin: FILMOVI

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
sr_RS@latin: TV SERIJE

[ctx: #31956]
en: MUSIC
sr_RS@latin: MUZIKA

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
sr_RS@latin: PUSTI DISK

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
sr_RS@latin: SISTEM

[ctx: #31961]
en: Timeshift
sr_RS@latin: Pomeraj vremena

[ctx: #31963]
en: Profile name
sr_RS@latin: Ime profila
