KODI Main - en to ro_RO translation catalogue (148 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
ro_RO: Modificare

[ctx: #31001]
en: GAMES
ro_RO: JOCURI

[ctx: #31002]
en: [B]GAME SETTINGS[/B][CR][CR]Configure rewind support & options ·  Configure keyboard use and number of keyboard players
ro_RO: [B]STABILIRI JOCURI[/B][CR][CR]Configurați sprijinul pentru dereulare înapoi & opțiuni ·  Configurați folosirea tastaturii și numărul de jucători de la tastatură

[ctx: #31003]
en: Power options
ro_RO: Opțiuni de alimentare

[ctx: #31004]
en: Working...
ro_RO: Procesare...

[ctx: #31005]
en: Hide information
ro_RO: Ascunde informații

[ctx: #31006]
en: View options
ro_RO: Opțiuni de afișare

[ctx: #31007]
en: Video process information
ro_RO: Informații procesare video

[ctx: #31008]
en: Full screen
ro_RO: Ecran complet

[ctx: #31009]
en: Total duration
ro_RO: Durata totală

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
ro_RO: Decodare fizică

[ctx: #31011]
en: Inactive
ro_RO: Inactivă

[ctx: #31012]
en: Decoder
ro_RO: Decodor

[ctx: #31013]
en: Audio process information
ro_RO: Informații procesare audio

[ctx: #31014]
en: Memory used
ro_RO: Utilizare memorie sistem

[ctx: #31015]
en: Minute
ro_RO: Minut

[ctx: #31016]
en: Elapsed time
ro_RO: Timp scurs

[ctx: #31023]
en: Playing
ro_RO: Redare

[ctx: #31024]
en: Page
ro_RO: Pagina

[ctx: #31025]
en: Items
ro_RO: Elemente

[ctx: #31026]
en: Misc options
ro_RO: Opțiuni diverse

[ctx: #31027]
en: Location
ro_RO: Locație

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
ro_RO: Roată afișe

[ctx: #31029]
en: Fanart
ro_RO: Decor

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
ro_RO: Miniaturi imagini

[ctx: #31032]
en: Image wrap
ro_RO: Roată de imagini

[ctx: #31033]
en: Info
ro_RO: Informații

[ctx: #31039]
en: Actions
ro_RO: Acțiuni

[ctx: #31040]
en: Now playing
ro_RO: Acum în redare

[ctx: #31042]
en: PLAYING
ro_RO: ÎN REDARE

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ro_RO: ÎN PAUZĂ

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ro_RO: DERULARE ÎNAINTE

[ctx: #31045]
en: REWIND
ro_RO: DERULARE ÎNAPOI

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ro_RO: DERULARE

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
ro_RO: Prestabiliri vizualizare

[ctx: #31049]
en: End time
ro_RO: Se termină la

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ro_RO: Sortare:Ascendentă

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ro_RO: Sortare:Descendentă

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ro_RO: Deschide listă de redare

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ro_RO: Salvează lista de redare

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ro_RO: Închide lista de redare

[ctx: #31058]
en: System music files
ro_RO: Fișiere de muzică în sistem

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ro_RO: Listă de redare actuală

[ctx: #31061]
en: Current selected
ro_RO: Selectat actual

[ctx: #31101]
en: Home screen options
ro_RO: Opțiuni ecran principal

[ctx: #31102]
en: Background
ro_RO: Fundal

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
ro_RO: Arată „În pauză" în diaporamă imagini

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
ro_RO: Redă secvențele într-o fereastră [COLOR=grey3](Doar în dialogul de informații video)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
ro_RO: Opțiuni diverse

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
ro_RO: Ascunde indicatoarele citite din numele fișierelor video [COLOR=grey3](de ex.: Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
ro_RO: Ascunde butoane meniu principal

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
ro_RO: Activează fundal personalizat

[ctx: #31110]
en: Background path:
ro_RO: Cale fundal

[ctx: #31111]
en: Hide
ro_RO: Ascunde

[ctx: #31112]
en: Options
ro_RO: Opțiuni

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
ro_RO: Arată albumele adăugate recent

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
ro_RO: Arată fișierele video adăugate recent

[ctx: #31118]
en: Home page "Add-ons" submenu
ro_RO: Submeniu „Suplimente” în pagina inițială

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
ro_RO: Ascunde decorul (fanart) de pe fundal

[ctx: #31120]
en: Home page "Games" submenu
ro_RO: Submeniu „Jocuri” în pagina inițială

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
ro_RO: Ascunde EPG dacă RDS este prezent în fereastra canal

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
ro_RO: Arată fundal video „Acum în redare”

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
ro_RO: Arată vizualizare „Acum în redare” pe fundal

[ctx: #31128]
en: Lyrics
ro_RO: Versuri

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
ro_RO: Ascunde decorul când vizualizarea este pe tot ecranul

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
ro_RO: Supliment versuri

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
ro_RO: Submeniu „Video” în pagina inițială

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
ro_RO: Submeniu „Muzică” în pagina inițială

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
ro_RO: Submeniu „Imagini” în pagina inițială

[ctx: #31140]
en: Music OSD
ro_RO: Meniu audio

[ctx: #31142]
en: Settings level
ro_RO: Nivel stabiliri

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
ro_RO: Scurtături

[ctx: #31203]
en: Choose your song
ro_RO: Alegeți-vă cântecul

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
ro_RO: Sursă versuri

[ctx: #31206]
en: Found
ro_RO: Găsite

[ctx: #31207]
en: Find more items
ro_RO: Găsește mai multe elemente

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
ro_RO: Episoade viitoare

[ctx: #31300]
en: Current temperature
ro_RO: Temperatură actuală

[ctx: #31301]
en: Last updated
ro_RO: Ultima actualizare

[ctx: #31303]
en: Data provider
ro_RO: Furnizor informații

[ctx: #31308]
en: Movie details
ro_RO: Detalii film

[ctx: #31309]
en: Memory used:
ro_RO: Utilizare memorie:

[ctx: #31310]
en: Track number
ro_RO: Număr pistă

[ctx: #31319]
en: Selected profile
ro_RO: Profil selectat

[ctx: #31320]
en: Last logged in
ro_RO: Ultimul autentificat

[ctx: #31322]
en: Aired
ro_RO: Difuzat pe

[ctx: #31325]
en: Playlist options
ro_RO: Opțiuni listă de redare

[ctx: #31326]
en: Created
ro_RO: Creat

[ctx: #31327]
en: Resolution
ro_RO: Rezoluție

[ctx: #31328]
en: Recently added
ro_RO: Adăugate recent

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
ro_RO: [B]Planificare oprire activată![/B] [COLOR=grey2] Sistemul va fi oprit automat în[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
ro_RO: Dați clic pe buton pentru a reda[CR][CR]secvențe din film

[ctx: #31331]
en: Album details
ro_RO: Detalii album

[ctx: #31351]
en: Pause
ro_RO: Pauză

[ctx: #31353]
en: Fast forward
ro_RO: Derulează înainte

[ctx: #31354]
en: Rewind
ro_RO: Derulează înapoi

[ctx: #31355]
en: Movie menu
ro_RO: Meniu film

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
ro_RO: Descarcă subtitluri

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
ro_RO: Afișează în 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
ro_RO: Schimbare mod

[ctx: #31362]
en: Enabled
ro_RO: Activat

[ctx: #31390]
en: Skin default
ro_RO: Implicit pentru costum

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
ro_RO: Implicit pentru costum fără majuscule

[ctx: #31392]
en: Arial based
ro_RO: Cu Arial la bază

[ctx: #31411]
en: First run help...
ro_RO: Ajutor la prima execuție...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
ro_RO: Acestă săgeată indică prezența unui meniu în partea stângă a ferestrei care oferă opțiuni suplimentare pentru această secțiune. Pentru a accesa meniul, apăsați la stânga cu telecomanda sau tastatura sau poziționați cursorul mausului deasupra acestei săgeți.[CR][CR]Apăsați „Bine” pentru a închide acest dialog. Nu va mai apărea ulterior.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ro_RO: Este disponibil un subtitlu local

[ctx: #31420]
en: Login
ro_RO: Autentificare

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ro_RO: Selectați profilul dumneavoastră de utilizator Kodi[CR]pentru a vă autentifica și continua

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
ro_RO: Arată sau ascunde ecranul de autentificare la pornire.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
ro_RO: Selectați profilul care va fi folosit la pornire când ecranul de autentificare este dezactivat.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ro_RO: [B]STABILIRI REDATOR[/B][CR][CR]Configurați acțiuni care pot fi folosite în timpul redării · Configurați cum sunt sunt redate fișierele media

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
ro_RO: [B]STABILIRI MEDIATECĂ[/B][CR][CR]Configurați cum vizualizările the mediatecii/fișierelor afișează conținutul media ·  Configurați cum listele mediatecii/vizualizările sunt navigate · Configurați opțiuni bază de date media

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
ro_RO: [B]STABILIRI PVR[/B][CR][CR]Configurați cum canalele & ghidul sunt gestionate  · Configurați cum televiziunea în direct și înregistrările sunt gestionate

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
ro_RO: [B]STABILIRI SUPLIMENTE[/B][CR][CR]Configurați suplimentele dumneavoastră instalate · Răsfoiți și instalați suplimente de la kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
ro_RO: [B]STABILIRI SERVICII[/B][CR][CR]Configurare & gestionare servicii partajare media · Configurare servitor web · Configurare & gestionare the serviciu meteo

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
ro_RO: [B]STABILIRI SISTEM[/B][CR][CR]Configurați afișajul · Configurați sunetul · Configurați accesul la internet · Configurați economisirea energiei· Configurați jurnalizarea

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ro_RO: [B]STABILIRI INTERFAȚĂ[/B][CR][CR]Configurați costumul · Configurați regiunea · Configurați controlul · Configurați protectorul de ecran · Configurați blocarea principală

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
ro_RO: Timpul programat

[ctx: #31502]
en: TV
ro_RO: Televizor

[ctx: #31503]
en: Add group
ro_RO: Adăugare grup

[ctx: #31504]
en: Rename group
ro_RO: Redenumire grup

[ctx: #31505]
en: Delete group
ro_RO: Ștergere grup

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
ro_RO: Grupuri[CR]disponibile

[ctx: #31509]
en: Channel group
ro_RO: Grup de canale

[ctx: #31510]
en: Timer set
ro_RO: Cronometru stabilit

[ctx: #31511]
en: Channel options
ro_RO: Opțiuni canal

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
ro_RO: Prognoză pe 36 de ore

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
ro_RO: Prognoză la o oră

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
ro_RO: Prognoză pe sfârșit de săptămână

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
ro_RO: Prognoză zilnică

[ctx: #31905]
en: Forecast
ro_RO: Prognoză

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ro_RO: Se obțin informații prognoză...

[ctx: #31910]
en: Maps
ro_RO: Hărți

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ro_RO: METEO

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ro_RO: IMAGINI

[ctx: #31952]
en: TV
ro_RO: Televizor

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ro_RO: VIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ro_RO: FILME

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ro_RO: SERIALE

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ro_RO: MUZICĂ

[ctx: #31957]
en: ADD-ONS
ro_RO: SUPLIMENTE

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ro_RO: REDARE DISC

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ro_RO: SISTEM

[ctx: #31961]
en: Timeshift
ro_RO: Decalaj temporal

[ctx: #31962]
en: Choose kind of profile identification
ro_RO: Alegeți tipul de identificare profil

[ctx: #31963]
en: Profile name
ro_RO: Nume profil

[ctx: #31964]
en: Profile avatar
ro_RO: Avatar profil
