KODI Main - en to ms_MY translation catalogue (146 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
ms_MY: Ubah

[ctx: #31002]
en: [B]GAME SETTINGS[/B][CR][CR]Configure rewind support & options ·  Configure keyboard use and number of keyboard players
ms_MY: [B]TETAPAN GAME[/B][CR][CR]Konfigurasi sokongon & pilihan gulung semula · Konfigurasi kegunaan papan kekunci dan nombor pemain

[ctx: #31003]
en: Power options
ms_MY: Pilihan kuasa

[ctx: #31004]
en: Working...
ms_MY: Bekerja...

[ctx: #31005]
en: Hide information
ms_MY: Sembunyi maklumat

[ctx: #31006]
en: View options
ms_MY: Pilihan paparan

[ctx: #31007]
en: Video process information
ms_MY: Maklumat proses video

[ctx: #31008]
en: Full screen
ms_MY: Skrin Penuh

[ctx: #31009]
en: Total duration
ms_MY: Tempoh keseluruhan

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
ms_MY: Penyahkodan perkakasan

[ctx: #31011]
en: Inactive
ms_MY: Tidak Aktif

[ctx: #31012]
en: Decoder
ms_MY: Penyahkod

[ctx: #31013]
en: Audio process information
ms_MY: Maklumat proses audio

[ctx: #31014]
en: Memory used
ms_MY: Memori diguna

[ctx: #31015]
en: Minute
ms_MY: Minit

[ctx: #31016]
en: Elapsed time
ms_MY: Masa berlalu

[ctx: #31023]
en: Playing
ms_MY: Bermain

[ctx: #31024]
en: Page
ms_MY: Mukasurat

[ctx: #31025]
en: Items
ms_MY: Item

[ctx: #31026]
en: Misc options
ms_MY: Pilihan lain

[ctx: #31027]
en: Location
ms_MY: Kedudukan

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
ms_MY: Lilit poster

[ctx: #31029]
en: Fanart
ms_MY: Hasil Seni Peminat

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
ms_MY: Lakaran kecil gambar

[ctx: #31032]
en: Image wrap
ms_MY: Lilit imej

[ctx: #31033]
en: Info
ms_MY: Maklumat

[ctx: #31039]
en: Actions
ms_MY: Tindakan

[ctx: #31040]
en: Now playing
ms_MY: Kini dimainkan

[ctx: #31042]
en: PLAYING
ms_MY: BERMAIN

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ms_MY: TERHENTI SEJENAK

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ms_MY: MARA LAJU

[ctx: #31045]
en: REWIND
ms_MY: PUTAR SEMULA

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ms_MY: MENCARI

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
ms_MY: Praset pengvisualan

[ctx: #31049]
en: End time
ms_MY: Masa tamat

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ms_MY: Isih: Menaik

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ms_MY: Isih: Menurun

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ms_MY: Buka senarai main

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ms_MY: Simpan senarai main

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ms_MY: Tutup senarai main

[ctx: #31058]
en: System music files
ms_MY: Fail muzik sistem

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ms_MY: Senarai main semasa

[ctx: #31061]
en: Current selected
ms_MY: Terkini dipilih

[ctx: #31101]
en: Home screen options
ms_MY: Pilihan skrin utama

[ctx: #31102]
en: Background
ms_MY: Latar Belakang

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
ms_MY: Tunjuk "Dijeda" dalam paparan slaid gambar

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
ms_MY: Main treler dalam tetingkap [COLOR=grey3](Dialog maklumat video sahaja)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
ms_MY: Pilihan pelbagai

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
ms_MY: Sembunyi penanda bacaan dari nama fail video [COLOR=grey3](contoh Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
ms_MY: Sembunyi butang menu utama

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
ms_MY: Benarkan latar belakang suai

[ctx: #31110]
en: Background path:
ms_MY: Laluan latar belakang:

[ctx: #31111]
en: Hide
ms_MY: Sembunyikan

[ctx: #31112]
en: Options
ms_MY: Pilihan

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
ms_MY: Tunjuk album ditambah baru-baru ini

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
ms_MY: Tunjuk video ditambah baru-baru ini

[ctx: #31118]
en: Home page "Add-ons" submenu
ms_MY: Submenu "Tambahan" laman utama

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
ms_MY: Sembunyikan latar belakang seni peminat

[ctx: #31120]
en: Home page "Games" submenu
ms_MY: Submenu "Permainan" laman utama

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
ms_MY: sembunyi EPG jika RDS hadir pada tetingkap saluran

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
ms_MY: Tunjuk video latar belakang "Kini dimainkan"

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
ms_MY: Tunjuk pengvisualan latar belakang "Kini dimainkan"

[ctx: #31128]
en: Lyrics
ms_MY: Lirik

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
ms_MY: Sembunyi seni peminat dalam pengvisualan skrin penuh

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
ms_MY: Tambahan lirik

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
ms_MY: Sub-menu "Video" laman rumah

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
ms_MY: Sub-menu "Muzik" laman rumah

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
ms_MY: Sub-menu "Gambar" laman rumah

[ctx: #31140]
en: Music OSD
ms_MY: OSD Muzik

[ctx: #31142]
en: Settings level
ms_MY: Aras tetapan

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
ms_MY: Pintasan

[ctx: #31203]
en: Choose your song
ms_MY: Pilih lagu anda

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
ms_MY: Sumber lirik

[ctx: #31206]
en: Found
ms_MY: Ditemui

[ctx: #31207]
en: Find more items
ms_MY: Cari lagi item

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
ms_MY: Episod akan datang

[ctx: #31300]
en: Current temperature
ms_MY: Suhu semasa

[ctx: #31301]
en: Last updated
ms_MY: Kemaskini terakhir

[ctx: #31303]
en: Data provider
ms_MY: Penyedia data

[ctx: #31308]
en: Movie details
ms_MY: Perincian cereka

[ctx: #31309]
en: Memory used:
ms_MY: Ingatan digunakan:

[ctx: #31310]
en: Track number
ms_MY: Nombor trek

[ctx: #31319]
en: Selected profile
ms_MY: Profil terpilih

[ctx: #31320]
en: Last logged in
ms_MY: Daftar masuk terakhir

[ctx: #31322]
en: Aired
ms_MY: Disiarkan

[ctx: #31325]
en: Playlist options
ms_MY: Pilihan senarai main

[ctx: #31326]
en: Created
ms_MY: Dicipta

[ctx: #31327]
en: Resolution
ms_MY: Resolusi

[ctx: #31328]
en: Recently added
ms_MY: Ditambah baru-baru ini

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
ms_MY: [B]Pemasa ditetapkan![/B] [COLOR=grey2] - Sistem dimatikan sendiri dalam tempoh[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
ms_MY: Klik butang untuk main[CR][CR]treler cereka

[ctx: #31331]
en: Album details
ms_MY: Perincian album

[ctx: #31351]
en: Pause
ms_MY: Jeda

[ctx: #31352]
en: Stop
ms_MY: Henti

[ctx: #31353]
en: Fast forward
ms_MY: Maju pantas

[ctx: #31354]
en: Rewind
ms_MY: Undur

[ctx: #31355]
en: Movie menu
ms_MY: Menu cereka

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
ms_MY: Muat turun sari kata

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
ms_MY: Tonton sebagai 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
ms_MY: Ubah mod

[ctx: #31362]
en: Enabled
ms_MY: Dibenarkan

[ctx: #31390]
en: Skin default
ms_MY: Lalai Kulit

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
ms_MY: Lalai kulit tanpa penutup

[ctx: #31392]
en: Arial based
ms_MY: Berasaskan Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
ms_MY: Bantuan kali pertama...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
ms_MY: Tab ini menjelaskan terdapat menu di luar sisi tetingkap ini yang mengandungi pilihan tambahan untuk seksyen. Untuk mencapai menu, navigasi ke kiri dengan kawalan jauh atau papan kekunci atau letak penuding tetikus anda diatas tab. [CR][CR]Klik "Ok" untuk tutup dialog ini. Ia tidak akan muncul lagi.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ms_MY: Sarikata setempat tersedia

[ctx: #31420]
en: Login
ms_MY: Daftar Masuk

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ms_MY: Pilih Profil pengguna Kodi anda[CR]untuk daftar masuk dan teruskan

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
ms_MY: Tunjuk atau sembunyi skrin daftar masuk ketika permulaan.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
ms_MY: Pilih profil yang akan digunakan ketika permulaan bila skrin daftar masuk dilumpuhkan.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ms_MY: [B]TETAPAN PEMAIN[/B][CR][CR]Konfigur tindakan yang digunakan semasa main balik · Konfigur bagaimana kandungan media dimainkan

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
ms_MY: [B]TETAPAN PUSTAKA[/B][CR][CR]Konfigur bagaimana paparan pustaka/fail memaparkan kandungan ·  Konfigur bagaimana paparan/senarai pustaka dinavigasi · Konfigur pilihan pangkalan data media

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
ms_MY: [B]TETAPAN PVR[/B][CR][CR]Konfigur bagaimana saluran & panduan diurus · Konfigur bagaimana TV Langsung dan rakaman diurus

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
ms_MY: [B]TETAPAN TAMBAHAN[/B][CR][CR]Konfigur tambahan terpasang anda · Layar dan pasang tambahan dari Kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
ms_MY: [B]TETAPAN PERKHIDMATAN[/B][CR][CR]Konfigur & urus perkhidmatan perkongsian media · Konfigur pelayan sesawang · Konfigur & urus perkhidmatan cuaca

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
ms_MY: [B]TETAPAN SISTEM[/B][CR][CR]Konfigur paparan · Konfigur audio · Konfigur capaian internet · Konfigur penjimatan kuasa· Konfigur pengelogan

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ms_MY: [B]TETAPAN ANTARAMUKA[/B][CR][CR]Konfigur kulit · Konfigur wilayah · Konfigur kawalan · Konfigur penyelamat skrin · Konfigur kunci induk

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
ms_MY: Masa terjadual

[ctx: #31503]
en: Add group
ms_MY: Tambah kumpulan

[ctx: #31504]
en: Rename group
ms_MY: Namakan semula kumpulan

[ctx: #31505]
en: Delete group
ms_MY: Padam kumpulan

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
ms_MY: Kumpulan[CR]Tersedia

[ctx: #31509]
en: Channel group
ms_MY: Kumpulan saluran

[ctx: #31510]
en: Timer set
ms_MY: Pemasa ditetapkan

[ctx: #31511]
en: Channel options
ms_MY: Pilihan saluran

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
ms_MY: Ramalan 36-jam

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
ms_MY: Ramalan sejam

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
ms_MY: Ramalan mingguan

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
ms_MY: Ramalan harian

[ctx: #31905]
en: Forecast
ms_MY: Ramalan

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ms_MY: Mendapatkan maklumat ramalan...

[ctx: #31910]
en: Maps
ms_MY: Peta

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ms_MY: CUACA

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ms_MY: GAMBAR

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ms_MY: VIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ms_MY: CEREKA

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ms_MY: RANCANGAN TV

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ms_MY: MUZIK

[ctx: #31957]
en: ADD-ONS
ms_MY: TAMBAHAN

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ms_MY: MAIN CAKERA

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ms_MY: SISTEM

[ctx: #31961]
en: Timeshift
ms_MY: Anjak Masa

[ctx: #31962]
en: Choose kind of profile identification
ms_MY: Pilih jenis pengenalpastian profil

[ctx: #31963]
en: Profile name
ms_MY: Nama profil

[ctx: #31964]
en: Profile avatar
ms_MY: Avatar profil
