KODI Main - en to mk_MK translation catalogue (82 entries)

[ctx: #31003]
en: Power options
mk_MK: Опции за напојување

[ctx: #31004]
en: Working...
mk_MK: Обработка...

[ctx: #31005]
en: Hide information
mk_MK: Сокриј инфо

[ctx: #31006]
en: View options
mk_MK: Прикажи опции

[ctx: #31008]
en: Full screen
mk_MK: Цел екран

[ctx: #31009]
en: Total duration
mk_MK: Вкупно времетрање

[ctx: #31023]
en: Playing
mk_MK: Репродукција

[ctx: #31024]
en: Page
mk_MK: Страна

[ctx: #31025]
en: Items
mk_MK: Предмети

[ctx: #31026]
en: Misc options
mk_MK: Други опции

[ctx: #31027]
en: Location
mk_MK: Локација

[ctx: #31029]
en: Fanart
mk_MK: Fan-арт

[ctx: #31033]
en: Info
mk_MK: Информации

[ctx: #31039]
en: Actions
mk_MK: Дела

[ctx: #31040]
en: Now playing
mk_MK: Сега се изведува

[ctx: #31042]
en: PLAYING
mk_MK: ИЗВЕДБА

[ctx: #31043]
en: PAUSED
mk_MK: ПАУЗИРАНО

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
mk_MK: ПРЕМОТУВАЊЕ НАПРЕД

[ctx: #31045]
en: REWIND
mk_MK: ПРЕМОТУВАЊЕ НАЗАД

[ctx: #31046]
en: SEEKING
mk_MK: ПРЕБАРУВАЊЕ

[ctx: #31049]
en: End time
mk_MK: Време на крај

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
mk_MK: Подреди: Опаѓачки

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
mk_MK: Подреди: Растечки

[ctx: #31055]
en: Open playlist
mk_MK: Отвори плејлиста

[ctx: #31056]
en: Save playlist
mk_MK: Сочувај плејлиста

[ctx: #31057]
en: Close playlist
mk_MK: Затвори плејлиста

[ctx: #31058]
en: System music files
mk_MK: Системски музички датотеки

[ctx: #31059]
en: Current playlist
mk_MK: Сегашна плејлиста

[ctx: #31101]
en: Home screen options
mk_MK: Опции на почетен екран

[ctx: #31102]
en: Background
mk_MK: Позадина

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
mk_MK: Разни опции

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
mk_MK: Овозможи сопствени позадини

[ctx: #31110]
en: Background path:
mk_MK: Патека на позадината:

[ctx: #31111]
en: Hide
mk_MK: Сокриј

[ctx: #31112]
en: Options
mk_MK: Опции

[ctx: #31128]
en: Lyrics
mk_MK: Стихови на песни

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
mk_MK: Додаток за текстови на песни

[ctx: #31140]
en: Music OSD
mk_MK: Музички OSD

[ctx: #31142]
en: Settings level
mk_MK: Ниво на поставки

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
mk_MK: Кратенки

[ctx: #31206]
en: Found
mk_MK: Најдено

[ctx: #31301]
en: Last updated
mk_MK: Последно ажурирање

[ctx: #31303]
en: Data provider
mk_MK: Провајдер на податоци

[ctx: #31322]
en: Aired
mk_MK: Емитирано

[ctx: #31325]
en: Playlist options
mk_MK: Опции за списоци

[ctx: #31326]
en: Created
mk_MK: Креирано

[ctx: #31327]
en: Resolution
mk_MK: Резолуција

[ctx: #31328]
en: Recently added
mk_MK: Неодамна додадени

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
mk_MK: [B]Одбројувањето е поставено![/B] [COLOR=grey2] - Системот ќе се искучи за[/COLOR]

[ctx: #31351]
en: Pause
mk_MK: Паузирај

[ctx: #31352]
en: Stop
mk_MK: Сопри

[ctx: #31353]
en: Fast forward
mk_MK: Забрзано нанапред

[ctx: #31354]
en: Rewind
mk_MK: Премотај наназад

[ctx: #31355]
en: Movie menu
mk_MK: Филмско мени

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
mk_MK: Гледај во 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
mk_MK: Измени начин

[ctx: #31362]
en: Enabled
mk_MK: Овозможено

[ctx: #31390]
en: Skin default
mk_MK: Основен изглед

[ctx: #31392]
en: Arial based
mk_MK: Базирано на Arial

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
mk_MK: Локален превод е достапен

[ctx: #31420]
en: Login
mk_MK: Најави се

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
mk_MK: Прикажи го или сокриј го екранот за најава при стартување

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
mk_MK: Избери го профилот кој ќе биде користен при стартување кога екранот за најава е исклучен

[ctx: #31502]
en: TV
mk_MK: ТВ

[ctx: #31503]
en: Add group
mk_MK: Додај група

[ctx: #31504]
en: Rename group
mk_MK: Преименувај група

[ctx: #31505]
en: Delete group
mk_MK: Избриши група

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
mk_MK: Достапни[CR]Групи

[ctx: #31905]
en: Forecast
mk_MK: Прогноза

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
mk_MK: Превземање на прогноза...

[ctx: #31910]
en: Maps
mk_MK: Мапи

[ctx: #31950]
en: WEATHER
mk_MK: Време

[ctx: #31951]
en: PICTURES
mk_MK: Слики

[ctx: #31952]
en: TV
mk_MK: ТВ

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
mk_MK: Видеа

[ctx: #31954]
en: MOVIES
mk_MK: Филмови

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
mk_MK: ТВ Серијали

[ctx: #31956]
en: MUSIC
mk_MK: Музика

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
mk_MK: Пушти диск

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
mk_MK: Систем

[ctx: #31960]
en: RADIO
mk_MK: Радио

[ctx: #31963]
en: Profile name
mk_MK: Име на профил
