KODI Main - en to gl_ES translation catalogue (139 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
gl_ES: Troca o teu

[ctx: #31001]
en: GAMES
gl_ES: XOGOS

[ctx: #31002]
en: [B]GAME SETTINGS[/B][CR][CR]Configure rewind support & options ·  Configure keyboard use and number of keyboard players
gl_ES: [B]CONFIGURACIÓN DOS XOGOS[/B][CR][CR]Configurar o soporte e as opcións de rebobinado · Configurar o uso do teclado e o número de xogadores co teclado.

[ctx: #31003]
en: Power options
gl_ES: Opcións de enerxía

[ctx: #31004]
en: Working...
gl_ES: Traballando...

[ctx: #31005]
en: Hide information
gl_ES: Agochar información

[ctx: #31006]
en: View options
gl_ES: Opcións da vista

[ctx: #31007]
en: Video process information
gl_ES: Información de procesado de vídeo

[ctx: #31008]
en: Full screen
gl_ES: Pantalla completa

[ctx: #31009]
en: Total duration
gl_ES: Duración total

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
gl_ES: Decodificación hardware

[ctx: #31011]
en: Inactive
gl_ES: Inactivo

[ctx: #31012]
en: Decoder
gl_ES: Decodificador

[ctx: #31013]
en: Audio process information
gl_ES: Información de procesado de audio

[ctx: #31014]
en: Memory used
gl_ES: Memoria empregada

[ctx: #31015]
en: Minute
gl_ES: Minuto

[ctx: #31023]
en: Playing
gl_ES: Reproducindo

[ctx: #31024]
en: Page
gl_ES: Páxina

[ctx: #31025]
en: Items
gl_ES: Elementos

[ctx: #31026]
en: Misc options
gl_ES: Outras opcións

[ctx: #31027]
en: Location
gl_ES: Localización

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
gl_ES: Envoltorio de cartel

[ctx: #31029]
en: Fanart
gl_ES: Cartel

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
gl_ES: Miniaturas

[ctx: #31032]
en: Image wrap
gl_ES: Envoltura de Imaxe

[ctx: #31039]
en: Actions
gl_ES: Accións

[ctx: #31040]
en: Now playing
gl_ES: Reproducindo

[ctx: #31042]
en: PLAYING
gl_ES: REPRODUCINDO

[ctx: #31043]
en: PAUSED
gl_ES: EN PAUSA

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
gl_ES: AXIÑA ADIANTE

[ctx: #31045]
en: REWIND
gl_ES: REBOBINAR

[ctx: #31046]
en: SEEKING
gl_ES: BUSCANDO

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
gl_ES: Preconfiguracións de visualizacións

[ctx: #31049]
en: End time
gl_ES: Remata ás

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
gl_ES: Ordenar: Ascendente

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
gl_ES: Ordenar: Descendente

[ctx: #31055]
en: Open playlist
gl_ES: Abrir listaxe de reprodución

[ctx: #31056]
en: Save playlist
gl_ES: Gardar listaxe de reprodución

[ctx: #31057]
en: Close playlist
gl_ES: Pechar listaxe de reprodución

[ctx: #31058]
en: System music files
gl_ES: Ficheiros de música do sistema

[ctx: #31059]
en: Current playlist
gl_ES: Listaxe de reprodución actual

[ctx: #31061]
en: Current selected
gl_ES: Seleccionado actualmente

[ctx: #31101]
en: Home screen options
gl_ES: Opcións da pantalla de inicio

[ctx: #31102]
en: Background
gl_ES: Fondo

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
gl_ES: Amosar "En pausa" nunha diapositiva.

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
gl_ES: Reproducir avances nunha xanela [COLOR=grey3](Só diálogo de información de vídeo)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
gl_ES: Outras opcións

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
gl_ES: Agochar a lectura da marcaxe dende os nomes dos videos [COLOR=grey3](Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
gl_ES: Ocultar botóns do menú principal

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
gl_ES: Activar fondo personalizado

[ctx: #31110]
en: Background path:
gl_ES: Localización do fondo:

[ctx: #31111]
en: Hide
gl_ES: Agochar

[ctx: #31112]
en: Options
gl_ES: Opcións

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
gl_ES: Amosar albumes engadidos recentemente

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
gl_ES: Amosar vídeos engadidos recentemente

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
gl_ES: Agochar o fondo do cartel

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
gl_ES: Ocultar EPG se RDS está presente na xanela da canle

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
gl_ES: Amosar o vídeo 'En Reprodución' no fondo

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
gl_ES: Amosar a visualización 'En Reprodución' no fondo

[ctx: #31128]
en: Lyrics
gl_ES: Letras

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
gl_ES: Agochar cartel na visualización de pantalla completa

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
gl_ES: Complemento de letras

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
gl_ES: Submenú de Vídeos da Páxina de Inicio

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
gl_ES: Submenú de Música da Páxina de Inicio

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
gl_ES: Submenú de Imaxes da Páxina de Inicio

[ctx: #31140]
en: Music OSD
gl_ES: OSD de Música

[ctx: #31142]
en: Settings level
gl_ES: Nivel de configuración

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
gl_ES: Atallos

[ctx: #31203]
en: Choose your song
gl_ES: Escolle a túa canción

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
gl_ES: Fonte das letras

[ctx: #31206]
en: Found
gl_ES: Atopado

[ctx: #31207]
en: Find more items
gl_ES: Atopar máis elementos

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
gl_ES: Vindeiros episodios

[ctx: #31300]
en: Current temperature
gl_ES: Temperatura actual

[ctx: #31301]
en: Last updated
gl_ES: Última actualización

[ctx: #31303]
en: Data provider
gl_ES: Provedor de datos

[ctx: #31308]
en: Movie details
gl_ES: Detalles do filme

[ctx: #31309]
en: Memory used:
gl_ES: Memoria empregada:

[ctx: #31310]
en: Track number
gl_ES: Nº de pista

[ctx: #31319]
en: Selected profile
gl_ES: Seleccionar perfil

[ctx: #31320]
en: Last logged in
gl_ES: Último ingreso

[ctx: #31322]
en: Aired
gl_ES: Emitido

[ctx: #31325]
en: Playlist options
gl_ES: Opcións da listaxe de reprodución

[ctx: #31326]
en: Created
gl_ES: Creado

[ctx: #31327]
en: Resolution
gl_ES: Resolución

[ctx: #31328]
en: Recently added
gl_ES: Engadidos recentemente

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
gl_ES: [B]Temporizador establecido![/B] [COLOR=grey2] - Apagado automático do sistema en[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
gl_ES: Preme o botón para reproducir[CR][CR]Avance do filme

[ctx: #31331]
en: Album details
gl_ES: Detalles do álbum

[ctx: #31351]
en: Pause
gl_ES: Pausar

[ctx: #31352]
en: Stop
gl_ES: Deter

[ctx: #31353]
en: Fast forward
gl_ES: Axiña adiante

[ctx: #31354]
en: Rewind
gl_ES: Atrás

[ctx: #31355]
en: Movie menu
gl_ES: Menú do filme

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
gl_ES: Descargar subtítulos

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
gl_ES: Ver como 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
gl_ES: Trocar o modo

[ctx: #31362]
en: Enabled
gl_ES: Activado

[ctx: #31390]
en: Skin default
gl_ES: Pel predefinida

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
gl_ES: Pel predefinida sen maiúsculas

[ctx: #31392]
en: Arial based
gl_ES: Baseado en Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
gl_ES: Axuda na primeira execución...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
gl_ES: Esta lapela significa que existe un menú desactivado nesta xanela que contén máis opcións para esta sección. Para acceder ó menú, ir a esquerda co control remoto o teclado ou move o punteiro do rato até a lapela. [CR][CR]Preme en "Feito" para pechar a caixa de diálogo. Non aparecerá máis.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
gl_ES: Subtítulo local dispoñíbel

[ctx: #31420]
en: Login
gl_ES: Inicio de sesión

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
gl_ES: Selecciona o teu perfil de usuario de Kodi[CR]para ingresar e continuar

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
gl_ES: Amosar ou ocultar a pantalla de inicio de sesión ao iniciar.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
gl_ES: Empregar o perfil a usar no inicio cando a pantalla de inicio de sesión estea desactivada.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
gl_ES: [B]AXUSTES DO REPRODUTOR[/B][CR][CR]Configurar as accións permitidas durante a reprodución · Configurar como se reproduce o contido multimedia

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
gl_ES: [B][/B]AXUSTES DAS BIBLIOTECAS[CR][CR]Configurar como as biblioteca/ficheiros amosan o contido multimedia · Configurar a navegación polas listas/vistas · Configurar as opcións da base de datos de medios

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
gl_ES: [B][/B]AXUSTES DO PVR[CR][CR]Configurar como se xestionan as canles e a guía · Configurar como se xestionan a TV e gravacións

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
gl_ES: [B]AXUSTES DOS COMPLEMENTOS[/B][CR][CR]Xestiona os teus complementos instalados · Busca e instala complementos de kodi.tv · Modifica os axustes dos complementos

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
gl_ES: [B]AXUSTES DOS SERVIZOS[/B][CR][CR]Configurar e xestionar os servizos de compartición de medios · Configurar e xestionar o servizo metereolóxico

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
gl_ES: [B]AXUSTES DO SISTEMA[/B][CR][CR]Configurar a pantalla · Configurar o son · Configurar internet · Configurar o aforro de enerxía · Configurar o rexistro de eventos

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
gl_ES: [B]AXUSTES DO INTERFACE[/B][CR][CR]Configurar o tema · Configurar a rexión · Configurar o control · Configurar  o protector de pantalla · Configurar o bloqueo mestre

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
gl_ES: Hora programada

[ctx: #31503]
en: Add group
gl_ES: Engadir grupo

[ctx: #31504]
en: Rename group
gl_ES: Renomear grupo

[ctx: #31505]
en: Delete group
gl_ES: Eliminar grupo

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
gl_ES: Grupos[CR]Dispoñíbeis

[ctx: #31509]
en: Channel group
gl_ES: Canle do Grupo

[ctx: #31510]
en: Timer set
gl_ES: Axuste do Temporizador

[ctx: #31511]
en: Channel options
gl_ES: Opcións da Canle

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
gl_ES: Predición para 36 horas

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
gl_ES: Predición de hora en hora

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
gl_ES: Predición para a fin de semana

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
gl_ES: Predición diaria

[ctx: #31905]
en: Forecast
gl_ES: Predición

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
gl_ES: Obtendo predición meteorolóxica...

[ctx: #31910]
en: Maps
gl_ES: Mapas

[ctx: #31950]
en: WEATHER
gl_ES: O TEMPO

[ctx: #31951]
en: PICTURES
gl_ES: IMAXES

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
gl_ES: VÍDEOS

[ctx: #31954]
en: MOVIES
gl_ES: FILMES

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
gl_ES: SERIES DE TV

[ctx: #31956]
en: MUSIC
gl_ES: MÚSICA

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
gl_ES: REPRODUCIR DISCO

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
gl_ES: SISTEMA

[ctx: #31963]
en: Profile name
gl_ES: Nome do perfíl
