KODI Main - en to ca_ES translation catalogue (138 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
ca_ES: Canvieu les

[ctx: #31001]
en: GAMES
ca_ES: JOCS

[ctx: #31003]
en: Power options
ca_ES: Opcions d'energia

[ctx: #31004]
en: Working...
ca_ES: Treballant...

[ctx: #31005]
en: Hide information
ca_ES: Oculta la informació

[ctx: #31006]
en: View options
ca_ES: Opcions de la vista

[ctx: #31007]
en: Video process information
ca_ES: Informació del procés del vídeo

[ctx: #31008]
en: Full screen
ca_ES: Pantalla completa

[ctx: #31009]
en: Total duration
ca_ES: Duració total

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
ca_ES: Descodificació del maquinari

[ctx: #31011]
en: Inactive
ca_ES: Inactiu

[ctx: #31012]
en: Decoder
ca_ES: Descodificador

[ctx: #31013]
en: Audio process information
ca_ES: Informació del procés de l'àudio

[ctx: #31014]
en: Memory used
ca_ES: Memòria utilitzada

[ctx: #31023]
en: Playing
ca_ES: Reproducció

[ctx: #31024]
en: Page
ca_ES: Pàgina

[ctx: #31025]
en: Items
ca_ES: Elements

[ctx: #31026]
en: Misc options
ca_ES: Altres opcions

[ctx: #31027]
en: Location
ca_ES: Ubicació

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
ca_ES: Embolcall del cartell

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
ca_ES: Miniatures

[ctx: #31032]
en: Image wrap
ca_ES: Tapa d'imatge

[ctx: #31039]
en: Actions
ca_ES: Accions

[ctx: #31040]
en: Now playing
ca_ES: En reproducció

[ctx: #31042]
en: PLAYING
ca_ES: REPRODUCCIÓ

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ca_ES: PAUSA

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ca_ES: AVANÇ RÀPID

[ctx: #31045]
en: REWIND
ca_ES: REBOBINA

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ca_ES: RECERCA

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
ca_ES: Visualitzacions preestablertes

[ctx: #31049]
en: End time
ca_ES: Hora d'acabament

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ca_ES: Ordre: Ascendent

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ca_ES: Ordre: Descendent

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ca_ES: Obre una llista de reproducció

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ca_ES: Desa la llista de reproducció

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ca_ES: Tanca la llista de reproducció

[ctx: #31058]
en: System music files
ca_ES: Fitxers de música del sistema

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ca_ES: Llista de reproducció actual

[ctx: #31061]
en: Current selected
ca_ES: Selecció actual

[ctx: #31101]
en: Home screen options
ca_ES: Opcions de la pantalla d'inici

[ctx: #31102]
en: Background
ca_ES: Fons

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
ca_ES: Mostra "Pausa" en la presentació de diapositives

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
ca_ES: Reprodueix els tràilers en una finestra [COLOR=grey3](Només al diàleg d'informació de vídeo)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
ca_ES: Altres opcions

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
ca_ES: Oculta els indicadors de lectura dels fitxers de vídeo [COLOR=grey3](p. ex. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
ca_ES: Ocultació dels botons del menú principal

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
ca_ES: Habilita el fons personalitzat

[ctx: #31110]
en: Background path:
ca_ES: Camí al fons:

[ctx: #31111]
en: Hide
ca_ES: Oculta

[ctx: #31112]
en: Options
ca_ES: Opcions

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
ca_ES: Mostra els àlbums afegits recentment

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
ca_ES: Mostra els vídeos afegits recentment

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
ca_ES: Oculta el fanart del fons

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
ca_ES: Oculta l'EPG si es mostra el RDS a la finestra de canal

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
ca_ES: Mostra el vídeo en reproducció en el fons

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
ca_ES: Mostra la visualització en reproducció en el fons

[ctx: #31128]
en: Lyrics
ca_ES: Lletres

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
ca_ES: Oculta el fanart en la visualització a pantalla completa

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
ca_ES: Complement de lletres

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
ca_ES: Submenú "Vídeos" de la pàgina d'inici

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
ca_ES: Submenú "Música" de la pàgina d'inici

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
ca_ES: Submenú "Imatges" de la pàgina d'inici

[ctx: #31140]
en: Music OSD
ca_ES: OSD de música

[ctx: #31142]
en: Settings level
ca_ES: Nivell de les opcions

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
ca_ES: Dreceres de teclat

[ctx: #31203]
en: Choose your song
ca_ES: Trieu la vostra cançó

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
ca_ES: Origen de les lletres

[ctx: #31206]
en: Found
ca_ES: Trobat

[ctx: #31207]
en: Find more items
ca_ES: Troba més elements

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
ca_ES: Propers episodis

[ctx: #31300]
en: Current temperature
ca_ES: Temperatura actual

[ctx: #31301]
en: Last updated
ca_ES: Última actualització

[ctx: #31303]
en: Data provider
ca_ES: Proveïdor de dades

[ctx: #31308]
en: Movie details
ca_ES: Detalls de la pel·lícula

[ctx: #31309]
en: Memory used:
ca_ES: Memòria utilitzada:

[ctx: #31310]
en: Track number
ca_ES: Número de pista

[ctx: #31319]
en: Selected profile
ca_ES: Perfil seleccionat

[ctx: #31320]
en: Last logged in
ca_ES: Última autenticació

[ctx: #31322]
en: Aired
ca_ES: Emès

[ctx: #31325]
en: Playlist options
ca_ES: Opcions de la llista de reproducció

[ctx: #31326]
en: Created
ca_ES: Creació

[ctx: #31327]
en: Resolution
ca_ES: Resolució

[ctx: #31328]
en: Recently added
ca_ES: Afegit recentment

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
ca_ES: [B]Temporitzador establert![/B] [COLOR=grey2] - El sistema s'apagarà automàticament en[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
ca_ES: Feu clic al botó per reproduir[CR][CR]el tràiler de pel·lícula

[ctx: #31331]
en: Album details
ca_ES: Detalls de l'àlbum

[ctx: #31351]
en: Pause
ca_ES: Pausa

[ctx: #31352]
en: Stop
ca_ES: Atura

[ctx: #31353]
en: Fast forward
ca_ES: Avanç ràpid

[ctx: #31354]
en: Rewind
ca_ES: Rebobina

[ctx: #31355]
en: Movie menu
ca_ES: Menú de la pel·lícula

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
ca_ES: Baixa els subtítols

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
ca_ES: Veure en 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
ca_ES: Canvia el mode

[ctx: #31362]
en: Enabled
ca_ES: Habilitat

[ctx: #31390]
en: Skin default
ca_ES: Predeterminat de l'aparença

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
ca_ES: Predeterminat de l'aparença sense Majúscules

[ctx: #31392]
en: Arial based
ca_ES: Basat en Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
ca_ES: Ajuda per a la primera vegada...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
ca_ES: Aquesta pestanya indica que hi ha un menú al costat d'aquesta finestra que conté opcions addicionals a les d'aquesta secció. Per accedir a aquest menú, navegueu a l'esquerra amb el comandament a distància o teclat, o poseu el punter del ratolí a sobre de la pestanya. [CR] [CR]Feu clic a "D'acord" per tancar aquest diàleg. No es tornarà a mostrar.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ca_ES: Subtítol local disponible

[ctx: #31420]
en: Login
ca_ES: Autenticació

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ca_ES: Seleccioneu el vostre perfil d'usuari de Kodi[CR]per autenticar-vos i continuar

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
ca_ES: Mostra o oculta la pantalla d'autenticació a l'inici.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
ca_ES: Seleccioneu el perfil que s'utilitzarà a l'inici quan la pantalla d'autenticació estigui inhabilitada.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ca_ES: [B]OPCIONS DEL REPRODUCTOR[/B][CR][CR]Configureu les accions que es poden utilitzar durant la reproducció · Configureu com es reprodueix el contingut dels mitjans

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
ca_ES: [B]OPCIONS DE LES BIBLIOTEQUES[/B][CR][CR]Configureu com les vistes de les biblioteques/fitxers visualitzen el contingut dels mitjans · Configureu com es navega per les vistes/llistes de la biblioteca · Configureu les opcions de la base de dades dels mitjans

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
ca_ES: [B]OPCIONS DE L'ENREGISTRADOR PERSONAL DE VÍDEO (PVR)[/B][CR][CR]Configureu com es gestionen els canals i la guia · Configureu com es gestiona la TV en directe i els enregistraments

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
ca_ES: [B]OPCIONS DELS COMPLEMENTS[/B][CR][CR]Configureu els complements instal·lats · Navegueu i instal·leu complements des de kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
ca_ES: [B]OPCIONS DELS SERVEIS[/B][CR][CR]Configureu i gestioneu els serveis per compartir els mitjans · Configureu el servidor web · Configureu i gestioneu el servei meteorològic

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
ca_ES: [B]OPCIONS DEL SISTEMA[/B][CR][CR]Configureu la pantalla · Configureu l'àudio · Configureu l'accés a Internet · Configureu l'estalvi d'energia · Configureu el registre

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ca_ES: [B]OPCIONS DE LA INTERFÍCIE[/B][CR][CR]Configureu l'aparença · Configureu la regió · Configureu el control · Configureu l'estalvi de pantalla · Configureu el bloqueig mestre

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
ca_ES: Hora programada

[ctx: #31503]
en: Add group
ca_ES: Afegeix un grup

[ctx: #31504]
en: Rename group
ca_ES: Canvia el nom del grup

[ctx: #31505]
en: Delete group
ca_ES: Elimina el grup

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
ca_ES: Grups[CR]disponibles

[ctx: #31509]
en: Channel group
ca_ES: Grup del canal

[ctx: #31510]
en: Timer set
ca_ES: Establiment del temporitzador

[ctx: #31511]
en: Channel options
ca_ES: Opcions del canal

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
ca_ES: Predicció a 36 hores

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
ca_ES: Predicció per hores

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
ca_ES: Predicció del cap de setmana

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
ca_ES: Predicció diària

[ctx: #31905]
en: Forecast
ca_ES: Predicció

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ca_ES: S'està obtenint la informació de la predicció...

[ctx: #31910]
en: Maps
ca_ES: Mapes

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ca_ES: EL TEMPS

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ca_ES: IMATGES

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ca_ES: VÍDEOS

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ca_ES: PEL·LÍCULES

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ca_ES: PROGRAMES DE TV

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ca_ES: MÚSICA

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ca_ES: REPRODUEIX DISC

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ca_ES: SISTEMA

[ctx: #31960]
en: RADIO
ca_ES: RÀDIO

[ctx: #31961]
en: Timeshift
ca_ES: Salts en el temps

[ctx: #31963]
en: Profile name
ca_ES: Nom del perfil
