KODI Main - en to bg_BG translation catalogue (150 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
bg_BG: Променете вашите

[ctx: #31001]
en: GAMES
bg_BG: ИГРИ

[ctx: #31002]
en: [B]GAME SETTINGS[/B][CR][CR]Configure rewind support & options ·  Configure keyboard use and number of keyboard players
bg_BG: [B]ИГРАЛНИ НАСТРОЙКИ[/B][CR][CR]Настройки за превъртане назад и други ·  Настройки за клавиатура и брой играчи, използващи клавиатура

[ctx: #31003]
en: Power options
bg_BG: Захранване

[ctx: #31004]
en: Working...
bg_BG: В процес на работа…

[ctx: #31005]
en: Hide information
bg_BG: Скриване на информацията

[ctx: #31006]
en: View options
bg_BG: Визуални настройки

[ctx: #31007]
en: Video process information
bg_BG: Инф. за процеса за видеото

[ctx: #31008]
en: Full screen
bg_BG: На цял екран

[ctx: #31009]
en: Total duration
bg_BG: Общо времетраене

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
bg_BG: Хардуерно декодиране

[ctx: #31011]
en: Inactive
bg_BG: Неактивен

[ctx: #31012]
en: Decoder
bg_BG: Декодер

[ctx: #31013]
en: Audio process information
bg_BG: Инф. за процеса за звука

[ctx: #31014]
en: Memory used
bg_BG: Използвана памет

[ctx: #31015]
en: Minute
bg_BG: Минута

[ctx: #31016]
en: Elapsed time
bg_BG: Изминало време

[ctx: #31023]
en: Playing
bg_BG: Възпроизвеждане

[ctx: #31024]
en: Page
bg_BG: Страница

[ctx: #31025]
en: Items
bg_BG: Елементи

[ctx: #31026]
en: Misc options
bg_BG: Разни настройки

[ctx: #31027]
en: Location
bg_BG: Месположение

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
bg_BG: Плакати

[ctx: #31029]
en: Fanart
bg_BG: Фен-арт

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
bg_BG: Снимка и миниатюри

[ctx: #31032]
en: Image wrap
bg_BG: Картини-поредица

[ctx: #31033]
en: Info
bg_BG: Инф.

[ctx: #31039]
en: Actions
bg_BG: Действия

[ctx: #31040]
en: Now playing
bg_BG: Сега се възпроизвежда

[ctx: #31042]
en: PLAYING
bg_BG: ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ

[ctx: #31043]
en: PAUSED
bg_BG: НА ПАУЗА

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
bg_BG: ПРЕВЪРТАНЕ НАПРЕД

[ctx: #31045]
en: REWIND
bg_BG: ПРЕВЪРТАНЕ НАЗАД

[ctx: #31046]
en: SEEKING
bg_BG: ПРЕВЪРТАНЕ

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
bg_BG: Шаблони за визуализацията

[ctx: #31049]
en: End time
bg_BG: Време на приключване

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
bg_BG: Ред: Възходящ

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
bg_BG: Ред: Низходящ

[ctx: #31055]
en: Open playlist
bg_BG: Отваряне на плейлист

[ctx: #31056]
en: Save playlist
bg_BG: Записване на плейлиста

[ctx: #31057]
en: Close playlist
bg_BG: Затваряне на плейлиста

[ctx: #31058]
en: System music files
bg_BG: Музикални файлове (системни)

[ctx: #31059]
en: Current playlist
bg_BG: Текущ плейлист

[ctx: #31061]
en: Current selected
bg_BG: Избрано

[ctx: #31101]
en: Home screen options
bg_BG: Настройки на началния екран

[ctx: #31102]
en: Background
bg_BG: Фон

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
bg_BG: При авт. превъртане на снимки да се показва „На пауза“

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
bg_BG: Възпроизвеждане на трейлърите в прозорец [COLOR=grey3](Само прозорец с информация за видеото)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
bg_BG: Разни настройки

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
bg_BG: Скриване на флаговете, прочеетни от имената на файлове [COLOR=grey3](напр. „Blu-ray“, „HD-DVD“)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
bg_BG: Скриване на бутони от главното меню

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
bg_BG: Персонализиран фон

[ctx: #31110]
en: Background path:
bg_BG: Път до фона:

[ctx: #31111]
en: Hide
bg_BG: Скриване

[ctx: #31112]
en: Options
bg_BG: Настройки

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
bg_BG: Показване на последно добавените албуми

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
bg_BG: Показване на последно добавените видеа

[ctx: #31118]
en: Home page "Add-ons" submenu
bg_BG: Подменю на елемента „Добавки“ от началния екран

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
bg_BG: Скриване на фоновия фен-арт

[ctx: #31120]
en: Home page "Games" submenu
bg_BG: Подменю на елемента „Игри“ от началния екран

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
bg_BG: Скрий ЕПС ако СПД е наличен за канала

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
bg_BG: Ползвай за фон възпроизвеждания видео файл

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
bg_BG: Ползвай за фон възпроизвежданата визуализация

[ctx: #31128]
en: Lyrics
bg_BG: Лирики

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
bg_BG: Без фен-арт при визуализация на цял екран

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
bg_BG: Добавка за лирики

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
bg_BG: Подменю на елемента „Видео“ от началния екран

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
bg_BG: Подменю на елемента „Музика“ от началния екран

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
bg_BG: Подменю на елемента „Снимки“ от началния екран

[ctx: #31140]
en: Music OSD
bg_BG: Екранно меню за музика

[ctx: #31142]
en: Settings level
bg_BG: Видими настройки

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
bg_BG: Преки пътища

[ctx: #31203]
en: Choose your song
bg_BG: Изберете вашата песен

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
bg_BG: Източник на лирики

[ctx: #31206]
en: Found
bg_BG: Резултат:

[ctx: #31207]
en: Find more items
bg_BG: Търси още елементи

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
bg_BG: Предстоящи епизоди

[ctx: #31300]
en: Current temperature
bg_BG: Текуща температура

[ctx: #31301]
en: Last updated
bg_BG: Последно обновяване

[ctx: #31303]
en: Data provider
bg_BG: Доставчик на данни

[ctx: #31308]
en: Movie details
bg_BG: Подробности за филма

[ctx: #31309]
en: Memory used:
bg_BG: Използвана памет:

[ctx: #31310]
en: Track number
bg_BG: Аудио запис №

[ctx: #31319]
en: Selected profile
bg_BG: Избран профил

[ctx: #31320]
en: Last logged in
bg_BG: Последно влизане

[ctx: #31322]
en: Aired
bg_BG: Излъчен

[ctx: #31325]
en: Playlist options
bg_BG: Настройки на елементите в плейлиста

[ctx: #31326]
en: Created
bg_BG: Създаден

[ctx: #31327]
en: Resolution
bg_BG: Резолюция

[ctx: #31328]
en: Recently added
bg_BG: Последно добавени

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
bg_BG: [B]БРОЯЧЪТ Е НАСТРОЕН![/B] [COLOR=grey2]Изключване след[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
bg_BG: Натиснете бутона, за да започне[CR][CR]възпроизвеждането на трейлъра

[ctx: #31331]
en: Album details
bg_BG: Подробности за албума

[ctx: #31351]
en: Pause
bg_BG: Пауза

[ctx: #31352]
en: Stop
bg_BG: Спри

[ctx: #31353]
en: Fast forward
bg_BG: Превърти напред

[ctx: #31354]
en: Rewind
bg_BG: Превърти назад

[ctx: #31355]
en: Movie menu
bg_BG: Меню на филма

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
bg_BG: Сваляне на субтитри

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
bg_BG: Гледай в 2D режим

[ctx: #31361]
en: Change mode
bg_BG: Промени режима

[ctx: #31362]
en: Enabled
bg_BG: Включено

[ctx: #31390]
en: Skin default
bg_BG: Стандартните (за облика)

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
bg_BG: Стандартните, но без главни букви

[ctx: #31392]
en: Arial based
bg_BG: Основан на Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
bg_BG: Помощ при първо стартиране

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
bg_BG: Тази хватка обозначава наличието на меню, което е извън видимия екран, съдържащо опции за текущата секция. За достъп до него е необходим да се придвижите наляво, с помощта на дистанционното или клавиатурата, или да поставите курсора на мишката над хватката. [CR][CR]Натиснете „Добре“, за да затворите този прозорец. Той няма да се появи повече.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
bg_BG: Локално са налични субтитри

[ctx: #31420]
en: Login
bg_BG: Влизане

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
bg_BG: Изберете потребителски профил,[CR]за да продължите

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
bg_BG: Определя да се ползва или не, екрана за влизане.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
bg_BG: Изберете кой профил да се ползва за влизане, когато екрана за вписване е изключен.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ ЗА ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ[/B][CR][CR]Настройки за наличните действия по време на възпроизвеждане · Настройки за начина на възпроизвеждане на медийните файлове

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА БИБЛИОТЕКАТА[/B][CR][CR]Настройки на изгледите в библиотеката ·  Настройки за начина на придвижване в списъците/изгледите на библиотеката · Настройки за базата данни с медийни файлове

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА ПВР[/B][CR][CR]Настройки за управлението на каналите и справочника  · Настройки за управлението на телевизията на живо и записите

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА ДОБАВКИТЕ[/B][CR][CR]Настройки на инсталираните добавки · Разглеждане и инсталира на добавки от kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА УСЛУГИТЕ[/B][CR][CR]Настройки на услугите за споделяне · Настройки на уеб сървъра · Настройки на услугата за метеорологична прогноза

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА СИСТЕМАТА[/B][CR][CR]Настройки на екрана · Настройки на звука · Настройки на достъпа до Интернет · Настройки на режима за пестене на енергия · Настройки на журнала

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
bg_BG: [B]НАСТРОЙКИ НА ИНТЕРФЕЙСА[/B][CR][CR]Настройки на облика · Настройки за езика и региона · Настройки на управлението · Настройки на скрийнсейвъра · Настройки за заключване с код

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
bg_BG: График

[ctx: #31502]
en: TV
bg_BG: Телевизия

[ctx: #31503]
en: Add group
bg_BG: Добавяне на група

[ctx: #31504]
en: Rename group
bg_BG: Преименуване на групата

[ctx: #31505]
en: Delete group
bg_BG: Изтриване на групата

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
bg_BG: Налични[CR]групи

[ctx: #31509]
en: Channel group
bg_BG: Група канали

[ctx: #31510]
en: Timer set
bg_BG: Настройка на брояча

[ctx: #31511]
en: Channel options
bg_BG: Настройки на канала

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
bg_BG: 36-часова прогноза

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
bg_BG: Почасова прогноза

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
bg_BG: Прогноза за уикенда

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
bg_BG: Ежедневна прогноза

[ctx: #31905]
en: Forecast
bg_BG: Прогноза

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
bg_BG: Изтегляне на прогнозата…

[ctx: #31910]
en: Maps
bg_BG: Карти

[ctx: #31950]
en: WEATHER
bg_BG: ВРЕМЕТО

[ctx: #31951]
en: PICTURES
bg_BG: СНИМКИ

[ctx: #31952]
en: TV
bg_BG: ТЕЛЕВИЗИЯ

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
bg_BG: ВИДЕО

[ctx: #31954]
en: MOVIES
bg_BG: ФИЛМИ

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
bg_BG: ТВ СЕРИАЛИ

[ctx: #31956]
en: MUSIC
bg_BG: МУЗИКА

[ctx: #31957]
en: ADD-ONS
bg_BG: ДОБАВКИ

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
bg_BG: ДИСК

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
bg_BG: СИСТЕМА

[ctx: #31960]
en: RADIO
bg_BG: РАДИО

[ctx: #31961]
en: Timeshift
bg_BG: Изместване във времето

[ctx: #31962]
en: Choose kind of profile identification
bg_BG: Изберете начин за идентифициране на профила

[ctx: #31963]
en: Profile name
bg_BG: Име на профила

[ctx: #31964]
en: Profile avatar
bg_BG: Снимка на профила
