XBMC Addons - en to sv translation catalogue (43 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Get info for TV Shows Next Aired.
sv: Hämta info för nästa sändning av TV-serier.

[ctx: Addon Description]
en: Get info for TV Shows Next Aired. You'll never miss one again.
sv: Hämta info för nästa sändning av TV-Serie. Du kommer inte att missa en igen.

[ctx: #32000]
en: Display
sv: Visa

[ctx: #32001]
en: Thumbnail type
sv: Miniatyrtyp

[ctx: #32002]
en: Download banners (Artwork Downloader required)
sv: Ladda ned banners (kräver Artwork Downloader)

[ctx: #32003]
en: Download logos (Artwork Downloader required)
sv: Ladda ned logotyper (kräver Artwork Downloader)

[ctx: #32004]
en: Enable background fanart
sv: Aktivera bakgrundsfanart

[ctx: #32005]
en: Enable 16:9 preview thumbs
sv: Aktivera 16:9-miniatyrer

[ctx: #32006]
en: Download 16:9 preview thumbs (Artwork Downloader required)
sv: Ladda ned 16:9-miniatyrer (kräver Artwork Downloader)

[ctx: #32007]
en: Update the TV information now
sv: Uppdatera TV-informationen nu

[ctx: #32008]
en: Download TV information:
sv: Ladda ned TV-information:

[ctx: #32009]
en: In the background every [N] hours
sv: I bakgrunden var [N] timma

[ctx: #32010]
en: On entering the guide if data is over [N] hours old
sv: När guiden öppnas om datan är äldre än [N] timmar

[ctx: #32011]
en: Download posters (Artwork Downloader required)
sv: Ladda ner posters (Artwork Downloader krävs)

[ctx: #32012]
en: **Reset all data** and update the TV information now
sv: **Återställ all data** och uppdatera TV-informationen nu

[ctx: #32013]
en: Show All TV Shows for home screen (needs skin Support)
sv: Visa alla TV-serier på hemskärmen (kräver skalsupport)

[ctx: #32014]
en: Use day-of-week and month names in dates instead of just numbers (for a skin that needs help)
sv: Använd dag-i-vecka och månadsnamn i datum istället för endast nummer (för skal som behöver hjälp)

[ctx: #32015]
en: Number of next-aired days to include in the TV Guide
sv: Antal dagar att inkludera för kommande visningar i TV-guiden

[ctx: #32016]
en: Start the TV Guide week based on Today instead of Monday
sv: Starta TV-guidens vecka baserad på "Idag" istället för Måndag

[ctx: #32017]
en: Include Yesterday in the Today-style TV Guide
sv: Inkludera gårdagen i "Idag"-stilen för TV-guiden

[ctx: #32018]
en: Yesterday
sv: Igår

[ctx: #32019]
en: TV Guide
sv: TV-Guide

[ctx: #32020]
en: Advanced Options:
sv: Advancerade Alternativ:

[ctx: #32021]
en: Extra shows (TVDB ID numbers)
sv: Extra serier (TVDB ID-nummer)

[ctx: #32022]
en: Omit shows (TVDB ID numbers)
sv: Undvik serier (TVDB-nummer)

[ctx: #32023]
en: Ignore "Specials" (requires a reset)
sv: Ignorera "Specialare" (omstart krävs)

[ctx: #32024]
en: Search language on TVDB
sv: Sök språk på TVDB

[ctx: #32102]
en: Getting information...
sv: Hämtar information...

[ctx: #32103]
en: CANCELLED
sv: AVBRUTEN

[ctx: #32104]
en: Operation cancelled by user.
sv: Hämtning avbruten av användaren.

[ctx: #32105]
en: ABORTED due to fetch failures
sv: AVBRUTEN pga hämtningsfel

[ctx: #32106]
en: The update failed (we'll retry again later).
sv: Uppdateringen misslyckades (vi försöker igen senare).

[ctx: #32201]
en: Returning Series
sv: Återkommande serier

[ctx: #32202]
en: Cancelled/Ended
sv: Avbrutet/Avslutat

[ctx: #32204]
en: In Development
sv: Under utveckling

[ctx: #32205]
en: New Series
sv: Nya serier

[ctx: #32206]
en: Never Aired
sv: Aldrig sänt

[ctx: #32207]
en: Final Season
sv: Sista säsongen

[ctx: #32208]
en: On Hiatus
sv: På Hiatus

[ctx: #32209]
en: Pilot Ordered
sv: Pilotavsnitt sorterat

[ctx: #32210]
en: Pilot Rejected
sv: Pilotavsnitt avvisades

[ctx: #32211]
en: Cancelled
sv: Avbruten

[ctx: #32212]
en: Ended
sv: Slutade
