XBMC Addons - en to ro translation catalogue (26 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Get info for TV Shows Next Aired.
ro: Află despre emisiuni care urmează să fie difuzate

[ctx: Addon Description]
en: Get info for TV Shows Next Aired. You'll never miss one again.
ro: Află despre emisiuni care urmează să fie difuzate. Nu vei mai rata nici una.

[ctx: #32000]
en: Display
ro: Afişare

[ctx: #32001]
en: Thumbnail type
ro: Tip imagine

[ctx: #32002]
en: Download banners (Artwork Downloader required)
ro: Descarcă bannere (necesită Artwork Downloader)

[ctx: #32003]
en: Download logos (Artwork Downloader required)
ro: Descarcă logouri (necesită Artwork Downloader)

[ctx: #32004]
en: Enable background fanart
ro: Permite fundal fanart

[ctx: #32005]
en: Enable 16:9 preview thumbs
ro: Permite afişare imagini 16:9

[ctx: #32006]
en: Download 16:9 preview thumbs (Artwork Downloader required)
ro: Descarcă imagini 16:9 (necesită Artwork Downloader)

[ctx: #32011]
en: Download posters (Artwork Downloader required)
ro: Descarcă postere (necesită Artwork Downloader)

[ctx: #32019]
en: TV Guide
ro: Ghid TV

[ctx: #32102]
en: Getting information...
ro: Caut informaţii...

[ctx: #32103]
en: CANCELLED
ro: Anulat

[ctx: #32104]
en: Operation cancelled by user.
ro: Operaţiune anulată

[ctx: #32201]
en: Returning Series
ro: în desfăşurare

[ctx: #32202]
en: Cancelled/Ended
ro: anulat / încheiat

[ctx: #32203]
en: TBD/On The Bubble
ro: viitor incert

[ctx: #32204]
en: In Development
ro: în producţie

[ctx: #32205]
en: New Series
ro: serial nou

[ctx: #32206]
en: Never Aired
ro: nedifuzat

[ctx: #32207]
en: Final Season
ro: ultimul sezon

[ctx: #32208]
en: On Hiatus
ro: viitor incert

[ctx: #32209]
en: Pilot Ordered
ro: pilot comandat

[ctx: #32210]
en: Pilot Rejected
ro: pilot respins

[ctx: #32211]
en: Cancelled
ro: anulat

[ctx: #32212]
en: Ended
ro: încheiat
