XBMC Addons - en to el translation catalogue (45 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Get info for TV Shows Next Aired.
el: Λήψη πληροφοριών για την Επόμενη Προβολή των Τηλ. Σειρών

[ctx: Addon Description]
en: Get info for TV Shows Next Aired. You'll never miss one again.
el: Λήψη πληροφοριών για την Επόμενη Προβολή των Τηλ. Σειρών. Δε θα ξαναχάσετε επεισόδιο ποτέ.

[ctx: #32000]
en: Display
el: Απεικόνιση

[ctx: #32001]
en: Thumbnail type
el: Τύπος μικρογραφίας

[ctx: #32002]
en: Download banners (Artwork Downloader required)
el: Λήψη Πανό (απαιτείται το Artwork Downloader)

[ctx: #32003]
en: Download logos (Artwork Downloader required)
el: Λήψη Λογότυπων (απαιτείται το Artwork Downloader)

[ctx: #32004]
en: Enable background fanart
el: Ενεργοποίηση fanart υποβάθρου

[ctx: #32005]
en: Enable 16:9 preview thumbs
el: Ενεργοποίηση μικρογραφιών 16:9

[ctx: #32006]
en: Download 16:9 preview thumbs (Artwork Downloader required)
el: Λήψη μικρογραφιών 16:9 (απαιτείται το Artwork Downloader)

[ctx: #32007]
en: Update the TV information now
el: Ενημέρωση των πληροφοριών Τηλεόρασης τώρα

[ctx: #32008]
en: Download TV information:
el: Λήψη πληροφοριών Τηλεόρασης

[ctx: #32009]
en: In the background every [N] hours
el: Στο υπόβαθρο κάθε [N] ώρες

[ctx: #32010]
en: On entering the guide if data is over [N] hours old
el: Κατά την είσοδο στον οδηγό αν τα δεδομένα είναι παλαιότερα από [N] ώρες

[ctx: #32011]
en: Download posters (Artwork Downloader required)
el: Λήψη Αφισών (απαιτείται το Artwork Downloader)

[ctx: #32012]
en: **Reset all data** and update the TV information now
el: **Επαναφορά όλων των δεδομένων** και ενημέρωση των πληροφοριών Τηλεόρασης τώρα

[ctx: #32013]
en: Show All TV Shows for home screen (needs skin Support)
el: Εμφάνιση Όλων των Τηλ. Σειρών στην Αρχ. Οθόνη (απαιτείται υποστήριξη από το κέλυφος)

[ctx: #32014]
en: Use day-of-week and month names in dates instead of just numbers (for a skin that needs help)
el: Χρήση ημερομηνίας ολογράφως αντί αριθμητικά (για όποιο κέλυφος χρειάζεται βοήθεια)

[ctx: #32015]
en: Number of next-aired days to include in the TV Guide
el: Πλήθος ημερών επόμενων προβολών που συμπεριληφθούν στον Οδηγό TV

[ctx: #32016]
en: Start the TV Guide week based on Today instead of Monday
el: Ο Οδηγός TV να αρχίζει από Σήμερα, όχι από Δευτέρα

[ctx: #32017]
en: Include Yesterday in the Today-style TV Guide
el: Συμπερίληψη του Χθες στο Σημερινό Οδηγό TV

[ctx: #32018]
en: Yesterday
el: Χθες

[ctx: #32019]
en: TV Guide
el: Οδηγός TV

[ctx: #32020]
en: Advanced Options:
el: Επιλογές για Προχωρημένους:

[ctx: #32021]
en: Extra shows (TVDB ID numbers)
el: Επιπλέον σειρές (αριθμοί ID του TVDB)

[ctx: #32022]
en: Omit shows (TVDB ID numbers)
el: Παράλειψη σειρών (αριθμοί ID του TVDB)

[ctx: #32023]
en: Ignore "Specials" (requires a reset)
el: Να αγνοούνται τα "Ειδικά Επεισόδια" (απαιτεί επανεκκίνηση)

[ctx: #32024]
en: Search language on TVDB
el: Γλώσσα αναζήτησης στο TVDB

[ctx: #32101]
en: TV Show - Next Aired
el: Τηλ. Σειρά - Επόμενη Προβολή

[ctx: #32102]
en: Getting information...
el: Γίνεται λήψη πληροφοριών...

[ctx: #32103]
en: CANCELLED
el: ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ

[ctx: #32104]
en: Operation cancelled by user.
el: Η διαδικασία ακυρώθηκε από το χρήστη.

[ctx: #32105]
en: ABORTED due to fetch failures
el: ΔΙΑΚΟΠΗ λόγω αποτυχίας λήψης

[ctx: #32106]
en: The update failed (we'll retry again later).
el: Η ενημέρωση απέτυχε (δοκιμή ξανά αργότερα).

[ctx: #32201]
en: Returning Series
el: Συνεχιζόμενη Σειρά

[ctx: #32202]
en: Cancelled/Ended
el: Ακυρώθηκε/Τελείωσε

[ctx: #32203]
en: TBD/On The Bubble
el: Αβέβαιη/Υπό Συζήτηση

[ctx: #32204]
en: In Development
el: Σε Στάδιο Παραγωγής

[ctx: #32205]
en: New Series
el: Νέα Σειρά

[ctx: #32206]
en: Never Aired
el: Δεν Προβλήθηκε Ποτέ

[ctx: #32207]
en: Final Season
el: Τελευταίος Κύκλος

[ctx: #32208]
en: On Hiatus
el: Σε Παύση (Hiatus)

[ctx: #32209]
en: Pilot Ordered
el: Παραγγέλθηκε Πιλοτικό

[ctx: #32210]
en: Pilot Rejected
el: Απορρίφθηκε το Πιλοτικό

[ctx: #32211]
en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

[ctx: #32212]
en: Ended
el: Τελείωσε
